Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Liposuction ne kadar sürede iyileşir?

4,361
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Liposuction ne kadar sürede iyileşir?

Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için ameliyat sonrası 3-4 saatlik bir süre boyunca hasta dinlenmeye alınır. Bu süre dolduktan sonra hasta yürütülmeye, istediği şeyleri yiyip içmeye başlar. Dolayısıyla ameliyat sonrası günlük hayata dönme çok hızlı olur. Ayrıca bu ameliyatta büyük kesiler olmadığı için toparlanmalar çok hızlı ve rahat olur. 

İyileşme yavaş ilerleyen bir süreçtir. Ameliyat yapılan bölgelerdeki sonucu hastalar hemen göremezler. Bir miktar şişlik ve ödem her zaman oluşur, bunlar da yavaş yavaş çözünmeye başlar. Liposuction işleminden 2 gün sonra şişlikler inmeye başlar ancak kesin sonucu görmek için 3-4 ay beklemek gerekir. Ancak ilk 2-3 hafta içinde şişliklerin çoğu zaten inmiş olur. 

Liposuction ameliyatından sonra 2 hafta boyunca hastalar sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Onun dışında hastanın ameliyat sonrası diyeti de önemlidir. Özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınmalı, daha çok sebze ve et ağırlıklı beslenmelidir. 

Ameliyattan sonra hastaların 3-4 saati geçtikten sonra normal hayatına dönmeleri istenir. Çok uzun mesafe olmamak kaydıyla yürüyüş yapabilirler. Fakat yüzme, koşma ve ağırlık kaldırma gibi ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Liposuction (yağ alma) ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat