Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lens takmadan önce ellerimizi nasıl yıkamalıyız?

615
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lens takmadan önce ellerimizi nasıl yıkamalıyız?

Lens takmadan önce veya lense dokunmadan önce ellerin mutlaka yıkanması lazımdır. Bu yıkama sırasında jel yerine kalıp sabun kullanılması önerilir. Çünkü jel veya sıvı sabunlar ellerden tamamen arındırılamayabilir. Buna ek olarak sıvı sabunların içinde bulunan kimyasallar, gözde alerji oluşma riskine neden olabilirler.

Bunun dışında, ellerinizi iyice yıkadıktan sonra tamamen kurulanması da lazımdır. Çünkü şehir şebeke sularında göz doktorlarının çok tehlikeli bulduğu, lens kullanmayan insanlar için sorun olmayan ancak lens kullanan kişilerin kornea sağlığını çok ciddi tehlikeye sokabilecek parazit ve bakteriler vardır. Nemli bir elde, o çeşme suyunda kalacak parazit veya bakteriler, lensi takarken lense değebilir. Bu da parazitin lens ile kornea arasında kalmasına yol açar. Tüm bu nedenlerle eller iyice ovuşturularak yıkamalı, ardından çok iyi bir şekilde durulanmalı. Son olarak da hiçbir şekilde nemli kalmayacak şekilde kurulanmalıdır. Lens takan insanların göz sağlığını korumak için yapabilecekleri en önemli adım budur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat