Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lens gözde ne kadar süre kalabilir?

3,717
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lens gözde ne kadar süre kalabilir?

Lenslerin materyallerine göre gözde kalma süreleri farklıdır. Örneğin kontakt lensler kimi zaman bebeklerde de kullanılır. Bebeklerde, silikon ağırlıklı özel bir materyalden yapılmış ve oksijen geçirgenliği yüksek olan kontakt lensler kullanılır. 

Lensi bir bebeğe her gün takıp çıkarmak mümkün değildir. Bu nedenle bebeklerde kullanılan bu tür lensler türüne göre 15 gün veya 1 ay süre ile gözden hiç çıkarmadan kullanılabilir. Daha sonrasında aile bu lensleri belli süre aralıklarında çıkarıp temizledikten sonra tekrar takmayı öğreniyorlar. 

Günlük, aylık ve 1 yıllık lensler ise sabah uyandıktan gece yatıncaya kadar süre boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Ancak doktorların genel önerisi, eve varıldıktan sonra, daha doğrusu artık gözlük takabileceğiniz bir ortama geldiğinizde, akşamları eve geldikten sonra lensleri çıkarıp gözlüklerinizi takmanızdır. Lensler gözde ne kadar az kalırsa, gözünüzün kornea tabakası o kadar uzun süre oksijenlenebilmiş olur. Bu nedenle lens ne kadar az takılırsa o kadar faydalıdır. 

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat