Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lenovo IdeaCentre Flex 20 dokunmatik bilgisayar özellikleri nelerdir?

1,087
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lenovo IdeaCentre Flex 20 dokunmatik bilgisayar özellikleri nelerdir?

Bu haftaki üçüncü ürünümüz Lenovo IdeaCentre Flex 20 dokunmatik bilgisayar.

Lenovo hayli yenilikçi bir firma. Özellikle son dönemde ürettikleri farklı cihazlar çok hoşuma gidiyor. Hele bu projektörlü tablete bayılıyorum. Şu an önümde yine bu firmanın yenilikçi sayılabilecek bir cihazı var. Bu tarz cihazlar yavaş yavaş gelmeye başladı ama Lenovo'nın IdeaCentre'ı, başka bir deyişle Flex 20 cihazı hayli beğendiğim, kullanım anlamında değişik bir deneyim sunan bir cihaz. Peki nedir bu değişik deneyim? Deneyip görelim.

Lenovo IdeaCentre Flex 20; "all in one" denilen, hepsi bir arada PC cihaz. Bütün parçaları, işlemcisi, her şeyi tablet görünümlü ekranın içinde. Evinizi fazla kirletmeden, dağıtmadan bir bilgisayar deneyimi yaşamanızı sağlıyor ama asıl önemlisi, içindeki pil sayesinde iki saat süresince pil ile çalışmanıza da izin veriyor. Bu, hem bir mobilite sağlıyor, hem de özellikle iş hayatında, lansmanlarda veya sunumlarda rahatça kullanılabilecek bir platform özelliği sunuyor. 

Lenovo IdeaCentre Flex 20 son dönemlerde çok beğendiğim cihazlardan bir tanesi. Bu esnek çalışma şartlarını seviyorum kendi adıma.

Lenovo IdeaCentre Flex 20'nin teknik kapasitesi çok yüksek değil. Aslında biraz da buradan kaybediyor. Ekran çözünürlüğü 1600x900. Yani, full HD deneyimi yaşatmıyor. Bu da zaten pikselleri buradan görmemizi sağlıyor. Bu, açıkçası biraz hayal kırıklığı çünkü insan isterdi ki cihaz full HD olsun. 

Lenovo IdeaCentre Flex 20'deki 19,5 LED dokunmatik monitör çok keyifli bir deneyim yaşatıyor; yazı yazarken, bir şey izlerken. 

Lenovo IdeaCentre Flex 20 dokunmatik bilgisayardaki dolby digital hoparlörler tatminkar bir ses sağlıyor ancak öyle acayip bir ses vermiyor. İnsan boyutlarına bakınca daha iyi bir ses kalitesi bekliyor açıkçası. 

Lenovo Flex 20'nin 2x3.0 USB girişi var ki 3.0 USB önemli. Bu sayede verilerinizi daha hızlı aktarabiliyorsunuz, 3.0'a uyumlu cihazlar kullandığınızda.

Lenovo'nın Idea Center'ı ile farklı bir iddiası var. Bu cihazın aileyi bir araya getireceğini söylüyor. Bunu Aura adlı yazılımı ile sağlıyor. Cihaza Aura yazılımı yüklü olarak geliyor. 

Lenovo Flex 20'de yüklü olarak gelen Aura, grup oyunlarının yüklü olduğu bir program. Cihazı bir oyun pedi gibi kullanmanızı sağlıyor. Bunu bir oyun uygulaması açarak görüyoruz. Açtığımız oyun Air Hockey. Bunu mutlaka görmüşsünüzdür. Öncelikle cihazı tamamen yatırıyorsunuz ve bu oyunu 4 kişiye kadar aynı anda oynayabiliyorsunuz. Lenovo tekrar insanları bir araya getirmeyi planlıyor. Bu sebeple birlikte oynanabilecek oyunları cihaza eklemiş. Hakikaten sırf bunun için bile alınabilir. Fiyatı da çok korkunç görünmüyor. 

Lenovo Flex 20'ye denk gelirseniz mutlaka inceleyin. Bu, devrimci ve değişik bir cihaz. Herkesin hoşlanabileceği türde bir cihaz değil. Belki size uygun gelir ve hayatınıza sokmak istersiniz. Ben kendi adıma çok beğendim. Çoklu ortam deneyimini çok kullanan insanlar için bence evde çok iyi bir fikir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat