Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Leke tedavisi nasıl yapılır?

7,485
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Leke tedavisi nasıl yapılır?

Cilt lekelerinin tedavisinde en önemli aşama lekelenmenin neden olduğunun tespit edilmesidir. Çünkü oluşma sebebi tespit edilirse yapılan uygulamanın başarılı olması ve ya tekrar etmemesi sağlanır. 

Örneğin hipotiroidi yani yavaş çalışan bir tiroit bezi ciltte lekelenmeye yol açar. Bunu tespit etmediğiniz ve tedavisinin yapılmadığı durumlarda hasta uygulamadan sonuç alamaz. Sonuç alsa bile çok az sonuç alır ve hemen sonrasında lekelenme tekrar eder. 

Sivilce lekeleri de aynı şekilde yumurtalık kistleri sonucunda oluşan sivilcelerin kalan lekeleri olabilir. Bunu tespit etmediğiniz takdirde sivilce sürekli oluşacağı için lekelenme sürekli tekrar edecektir. 

Buna benzer pek çok örnek verilebilir. 

Leke tedavisinde fraksiyonel lazer, dermaroler, peeling, radyo frekansı gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Leke tedavisinde en etkili tedavilerden birisi fraksiyonel lazer tedavisidir; ancak günümüzde teknoloji sayesinde lazer kadar etkili ancak daha az acı veren, leke yapma riski bulunmayan ve daha çabuk iyileşen yeni nesil fraksiyonel radyo frekansı tedavisi uyguluyoruz. Lazer uygulamalarında maalesef farklı ve yeni leke oluşma ve yanık riski olabileceği için fraksiyonel radyo frekansını tercih ediyoruz. Eskiden deriye iğneler sokularak uygulanan ve bu sayede kanallar açan fraksiyonel radyo frekans tedavisi günümüzde iğnesiz gerçekleştirilebilmektedir.

Ayda 1 kere ve toplam 3 seans uygulamak pek çok leke için yeterlidir. 

Uygulama deride çok ufak mikro kanallar açar ve derinin altına kadar bir yaralanma oluşturur. Açılan kanalları cilt onarmak için harekete geçer. Deri kendisini onarırken lekelerin yüzey ve çevresini de tedavi eder. 

Her cilt tipi için farklı başlık ve farklı enerji seviyesi kullanılır. Bu sayede beyaz ve ya esmer tende ve her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Uygulanan bölgede aynı zamanda cilt yenilenmesi, leke tedavisi ve kırışıklık tedavisi de yapılmış olur ve kolojen artışı gerçekleşir. 
Lekelenmenin tekrar oluşmaması için doku iyileşene kadar geçen 3 haftalık sürede güneşe çıkılacağı zaman iyi bir güneş koruyucu kullanılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat