Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazerlipoliz ile liposuction arasındaki farklar nelerdir?

12,403
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazerlipoliz ile liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Liposuction bölgesel yağ fazlalarından kurtulmak için yaklaşık 30 yıldır kullanılan, bölgesel yağları aldırmak için klasik bir yöntemdir. Birçok hastayı ferahlatan ve başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan başarılı bir yöntem. Ancak yıllar içinde fark edilmiş ki, liposuciton bazı bölgelerdeki yağları eritmekte zorlanıyor. Özellikle basenlerde ve miktar deri fazlası olan hastalarda deri fazlasını toparlanmasında birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor, basenlerde ondülans dediğimiz dalgalanmalar yaşanabiliyor. Tıp bunlara çare ararken ve bu dalgalanmalar ve deri fazlaları ile nasıl baş ederiz diyerek araştırmalar yaparken işin içine tenoloji girmiş. Bu yağları daha az travmatik bir şekilde alabilirsek ciltteki bu deformasyonları azaltabilecekleri fikri ile işin içine lazer girmiş. Gelinen noktada direkt yağları seçici ve enerjisini sadece yağlara aktaran, vücuda zarar vermeyen lazer ve türevleri oluşturulmuş. Böylece yağlar diğer noktalara zarar vermeden eritilmiş.


Liposuctionda yağları parçalamadan önce dokuların sıkıştırılması gerekir. Sıkıştırılan doku bir kanül vakum yardımı ile kopartılır. Lazerlipolizde ise yağları sıkıştırmaya gerek yoktur. Yağlar lazer enerjisi ile eritilir ve daha sonra ince kanüllerle alınır. Aralarında en büyük fark budur. Aynı zamanda lazerlipoliz dokuların toparlanmasında da bir miktar yardımcı olduğu için özellikle doku fazlası olan hastalarda daha iyi sonuçlar almamıza yardımcı olur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat