Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer ile leke tedavisi nasıl yapılır?

2,586
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazer ile leke tedavisi nasıl yapılır?

Leke problemi dünyada en fazla karşılaşılan dermatolojik problemlerden biridir. Genel olarak ciltte belli bölgelerde koyulaşma olmasıdır. Bazı kişiler akne izlerini de cilt lekesi olarak ifade eder. Ancak biz onları scar olarak değerlendirmekteyiz. Sadece pigmentasyon, yani kahverengi ya da koyu lekeyi ele alırsak bu lekeler; özellikle yüzde, alın bölgesinde, dudak çevresinde, yanaklarda sanki kirlenmiş gibi koyu bir görüntü verecek şekilde, açık ya da kahverengi tarzda deriden farklı bir renk tonu kendini gösterir. 

Bu problemi gördükten sonra öncelikle bu problemin nedenlerini açıklamak gerekir. Lekelenme problemi, özellikle doğum kontrol ilaçları veya antibiyotikler gibi kullanılan bazı ilaçlara, deri üzerine sürülen kozmetiklere ve sürdüğümüz güneş koruyucu kremlerin kalıntılarına bağlı nedenlerle oluşabilir. Özellikle yoğun güneş ışığı pigmentasyona neden olabilir. Ancak güneş ışığı sadece dışarıda olmayan bir ışık kaynağı. Evimizde televizyon, bilgisayar ekranı gibi yoğun ışımanın olduğu alanlarda, özellikle parlak yüzeylerin bulunduğu bölgelerde de yoğun ışımaya bağlı olarak deride renklenme, renk değişiklikleri olabilir.

Buradaki temel mekanizma melanin molekülünün sentezlenmesi ve derinin belli katmanlarında bulunmasıdır. Bunu tedavi etmek için lokal birtakım preperatlar kullanılabilir. Bunlar ile her zaman başarılı sonuç elde edemeyebiliyoruz. Bu preperatlara ek olarak bazı teknolojik cihazlar kullanmamız gerekebiliyor. 

Bunlarda son dönemde en çok kullanılan yöntemlerden biri lazer teknolojileridir. Kullandığımız bazı lazerler fraksiyonel lazer özelliğine sahiptir. Bazıları da q anahtarlı ndyag lazerlerdir. Bu lazerleri kullanırken de son derece dikkatli olmak gerekir. 

Yapılan enerjiye bağlı olarak iyileşmeye ikincil bir pigmentasyon da eklenebilir. Bu problemleri minimalize etmek için hastamızı tedaviden önce hazırlamak, ondan sonra lazer tedavisine başlamak, tedaviyi de belli seanslara göre tatbik etmek gerekir. 

Lazer ile leke tedavisinden sonra iki sene boyunca hastaya baskılama tedavisi uygulanmalıdır.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat