Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra kıllar tekrar çıkar mı?

78,734
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra kıllar tekrar çıkar mı?

Lazer ile tam olarak yok olmuş kıl bir daha çıkmaz fakat yıllar sonra kılların yüzde 3'lük bir kısmı daha ince, daha zayıf, ayva tüyü şeklinde kendini toparlayabilir. Hastalarımız genç ise, araya girecek hamilelik ve hormon bozuklukları ile yeni kıllar çıkabilir ancak bunlar lazer ile yok olan kıllar değil, başka kıllardır.

Kılların tekrar uzama nedenleri
- Yaş
- Hamilelik
- Hormon bozuklukları

Lazer epilasyonun etkili olduğu bölgeler

Lazer epilasyon koltukaltı, bikini, alt bacak gibi bölgelerde kesin sonuç verir, kıllar tekrar çıkmaz fakat yüz bölgesi gibi dirençli alanlarda araya giren hormonla problemler nedeni ile kıllar tekrar çıkabilir. Yüz bölgesi lazer epilasyonda en zor alandır. Gerçek lazer kullanılsa bile hormonal düzensizlikler nedeni ile yüz bölgesinde lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkabilir. 

IPL sistemleri gerçek lazerler olmadığı için IPL sistemleri ile lazer epilasyon adı altında işlem yapıldığı takdirde kıllar uzun bir dinlenme dönemine girecek, siz o sırada yok oldu zannedeceksiniz fakat IPL sistemleri ile yapılan işlemlerde ne yazık ki kıllar tekrar çıkmaktadır.

Gerçek lazer olan Alexandrite, diode ve ND yag gibi lazerlerle, lazer uygulanan bölgelerdeki kıllar tam olarak yok olduktans sonra sadece yüzde 3'lük bir kısmı, çok ince bir şekilde çıkar. Tekrar çıkan kıllar aslında eski kıllar değil, zaman içinde hormonal sebeplerle oluşan ayva tüyleridir. 

Kılları tekrar çıkmadığı dönem, lazer sonrası artık işlem bitti dememiz için 6 ay beklememiz gerekir. Çünkü lazer epilasyon yapıldığı zaman zaten kıllar dökülür. Kıllar olmayacağı için hastalarımız tekrar çıkıp çıkmayacağını ancak 6 ay sonra görebilir. Koltukaltı, bikini ve alt bacakta bu süre sonunda tek tük çıkabilecek tüylerden kurtulmak için tüm alana değil de, yalnızca kıl olan bölgelere işlem yaparak kıllardan tamamen kurtulmak da mümkündür. Fakat yüz ve kol gibi ince kılların olduğu yerlerde lazer epilasyonun hem seansı uzayacak, hem de bölgedeki ince kıllar kalmaya devam edecektir. Bu nedenle ince kılların olduğu yerlerde lazer epilasyon için tek cihaz değil de, kombine cihaz kullanımı önerilir. 

İnce kılların olduğu bölgelerde Alexandrite, diode ve ND yag gibi lazerlerin kombine olarak kullanılması, lazer epilasyondaki başarı oranını artırır. Başarı oranını artıran diğer bir husus da daha önceki hazırlık safhasıdır. Lazer seansına gelmeden önce kılları ağda, ip, cımbız gibi kökten alma işlemi uyguladığınız takdirde orada kök kalmayacağından, lazerin yakacağı kök olmamasına neden olur. Bu da o seansın yeterince verimli geçmesini önler. 

Lazer epilasyondan önce kıllar için ağda gibi kökten alma yöntemlerinin uygulanması, lazer epilasyondaki başarı oranını düşürür.

Lazere gelmeden önce en uygunu bir gece önceden kısaltılmasıdır.  Kıllar bir gece önceden kısaltılıp, ertesi gün lazere gelindiği takdirde kıllar yaklaşık iki ay süre ile çıkmayacak,  iki ay sonra tekrar çıktığı takdirde ikinci seansa gelinecek, bu şekilde seans seans işlem devam edecektir.

Yaklaşık 6 - 8 seans sonrasında kıllarınızın tamamen bitmese bile çok azaldığını, çok inceldiğini, artık sizi rahatsız etmeyecek noktaya geldiğini göreceksiniz. Seans sayısı kişisel özelliklere bağlı olduğu için ilk hasta gelir gelmez kaç seansta biteceğini söylemek çok mümkün değildir. Ancak ortalama seans sayısı verebiliriz. Beyaz tenli, siyah kıllı ve kılları kalın olan kişilerde koltukaltı, bikini, alt bacak gibi bölgelerde seans sayısı da daha kısayken; yüz bölgesi, kol bölgesi, ense bölgesi gibi daha ince kılların olduğu güneş gören yerlerde seans sayısı daha uzun sürecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat