Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer epilasyon maliyeti neye göre hesaplanır?

6,895
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazer epilasyon maliyeti neye göre hesaplanır?

Lazer epilasyonun fiyatları bölgeye göre hesaplanır. Yüz bölgesi gibi küçük alanlar daha ucuz olurken, bacak gibi, sırt gibi büyük alanlarda fiyatlar artar. Fiyatı belirlemedeki diğer bir unsur kullanılan cihazdır. Alexandrite, diode ve ND yag gibi gerçek lazerlerin seansları daha yüksektir ve bunların kullanılması fiyatları artırabilir fakat bu lazer türlerinde seanslar daha kısa süreceğinden, toplam maliyet daha düşük olur. 

Gerçek lazerlerin dışında IPL sistemleri vardır ve bunlar gerçek lazer değildir. Epilasyon işleminde lazer yerine IPL sistemlerinin kullanılması seans sayısının artmasına neden olur. IPL sistemleri, lazere göre daha uygun fiyatlı olsa da, daha fazla seans gerektirdiğinden toplam maliyet artar.

IPL sistemleri yoğunlaştırılmış ışık kaynaklarıdır ve gerçek lazer değildir. Yurtdışında modern ağda şeklinde adlandırılır. Çünkü ilk başta kıllarınız dökülür ve yok olur fakat yaklaşık 2 - 3 ay sonra tekrar çıkar ve IPL sistemleri ile tamamen kıllardan kurtulmak için çok uzun seanslar gerekir. Bu nedenle fiyat sizin için uygunsa mutlaka gerçek lazerler bulmanız gerekir. 

Alexandrite, diode ve ND yag lazer kullandığınız zaman, seanstan sonra kıllar olmayacağından rahat, temiz bir dönem geçirirsiniz. Tekrar kılların çıkması 2 ay sonra gerçekleşir. Seans da 2 ay sonra olacağından, ödemenizi 2 ay sonra yapmanız belki sizi biraz rahatlatabilir.

Bazı merkezlerde lazer epilasyon için toplu seans ücretleri de alınmaktadır. Ancak bunu çok tavsite etmiyoruz çünkü epilasyon sonucu kılların kaç seansta yok olacağı önceden tahmin edilebilecek bir şey değildir. Özellikle beyaz tenli, siyah kıllı hastalarda bacak bölgesi gibi alanlarda sizin beklediğinizden çok daha kolay bir şekilde, belki 3 - 4 seansta kıllarınız yok olacağı için toplu seans almak size daha pahalıya mal olabilir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat