Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer epilasyon kaç yaşında başlamalıdır?

22,956
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazer epilasyon kaç yaşında başlamalıdır?

Lazer epilasyon 18 yaşına gelmiş tüm kadın ve erkeklere yapılabilir. Lazer epilasyonda sadece kişiye göre seans farklılıkları görülebilir.

Lazer epilasyon seanslarına başlamadan önce, yaptıracak kişiler ile konsültasyon sırasında kadınlarda regl dönemi düzensizlikleri veya hormonal bir sorun olup olmadığını araştırmak gerekir. Çünkü epilasyona başlamadan önce hormonal sorunları olan kişilerin tespit edilip epilasyon öncesi hormonal sorunların tedavisi doktorlar tarafından takip edildiğinde epilasyon ile ilgili sonuçları daha kısa zamanda alabilirsiniz. 

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenlerin başında hangi merkezlerde ve nasıl uygulama yapıldığı, uzman kişiler tarafından yapılıp yapılmadığı, lazer epilasyon cihazlarının isimlerini ve yapan kişilerin konu hakkındaki uzmanlığını çok iyi analiz etmek gerekir. 

Lazer epilasyon yaptırırken nerede, kimin tarafından ve hangi cihaz ile epilasyon yapıldığını bilmek gerekir. 

İstenmeyen tüyler için epilasyonda kişiye göre seans aralıkları değiştiği gibi, ortalama olarak 8 seans gibi bir sürede istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Bu 8 seans içinde tüy yapısında giderek incelmeler ve açılmalar olur.

Yeni çıkan teknolojiler ile incelen tüyleri de görebilme özelliği olan lazer epilasyon cihazlarını tercih ederseniz bununla da ilgili sıkıntı yaşamamış olursunuz. 

İstenmeyen tüyler için lazer epilasyon uygulamasının 18 yaşından önce yapılmaması gerekir. Çünkü kişilerin 18 yaşında sonra hormon dengeleri oturur. En sık sorulan sorulardan biri, lazer epilasyonu daha erken yaptırmanın zararının olup olmadığına dair. 18 yaşından önce, hormon dengesi oturmadan lazer epilasyonun zararı olmaz ancak yeniden kıllanma problemi olabileceğinden, bu yaştan önce yapılan lazer epilasyon işlemleri etkisini iyi göstermeyecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat