Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

39,932
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

Lazer epilasyonun kaç seansta sonuç vereceğine dair kesin bir şey söylemek doğru değildir. Hastanın kıl durumu, genetik yapısına göre sonuç değişir. Kıl yapısı kalın, sert ve lazere uygunsa kişi çok daha çabuk sonuç alırken, sarıya dönük, kızıla yakın tüyler tedaviye biraz daha geç sonuç verebiliyor. Bu nedenle hastalara net bir şekilde 3 ya da 5 seans şeklinde süre veremiyoruz, sadece ortalamasından bahsedebiliyoruz. 

Lazer epilasyonda ortalama seans süresi kıllar ve cilt yapısı uygunsa ortalama 4 - 6 seans gibi belirtilebilir. Tedavinin seyri, hastanın sağlıklı ve düzenli gelmesi ile de değişebiliyor. Bu süreç 2 - 2,5 aylık bir sürece tekabül ediyor. Hasta bu sürede bronz olmamalı, tedaviye düzenli gelmeli; epilatör, cımbız, ağda gibi işlemler uygulamamalı, en fazla tıraşlayarak tüylerin uzunluğunu 1 - 2 mm'e getirebilir. Çünkü lazer yaptığımız hastalarda süre uzadığı zaman kıl yoğunluğu uzuyor, tedavide diğer işlemlere başvurulduğu zaman kıl köküne yapılan müdahalelerin süresi biraz daha uzayabiliyor. Bu nedenle lazer seanslarına düzenli ve sağlıklı gelindiğinde daha hızlı sonuç alınabilir. 

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat