Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kuş gribi ölümcül müdür?

248
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kuş gribi ölümcül müdür?

Kuş gribi ölümcül bir hastalıktır. Adı üzerinde kanatlılarda görülen bir hastalıktır. Çok sayıda hayvanın telef olmasına, ölmesine neden olur. Virüs bir kümese girdikten sonra sağ kalabilen kanatlı sayısı çok azdır. Kümesteki herhangi bir hayvanda görülen kuş gribinden korunmak için kümesteki tüm hayvanların itlaf edilmesi gerekebilir. 


İnsanlara çok zor bulaşır. insanlara bulaşabilen bir enfeksiyon değildir. Özel şartlarda bulaştığında insanlar da ölüm görülebilir. Kuş gribi 2003 yılından itibaren insanlarda görülmeye başlanmıştır. 2003 yılında kümes hayvanlarıyla ilgilenen bir baba ve daha sonra da çocuğunda görülmüştür. Baba vefat etmiştir. 

2003 yılından sonra Uzakdoğu'da ve bazı ülkelerde ölümler başlamıştır. 2003'ten bu yana 840 kişide kuş gribi görülmüş ve 447 kişi bu nedenle ölmüştür. Türkiye'de kuş gribi 2006 yılında 12 kişide görülmüştür. 12 vakanın da dördü vefat etmiştir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat