Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kuru çiçekten gelin çiçeği nasıl yapılır?

4,093
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kuru çiçekten gelin çiçeği nasıl yapılır?

Kuru çiçekten gelin çiçeği yapımı için kuru çiçek seçimi çok önemlidir. Hangi çiçeğin güzel kuruyacağına önem vermek gerekir. Papatya, gül, statis gibi çiçekleri kuru gelin buketinde kullanabiliriz. Kuru gelin buketinde kullanacağımız çiçekler statis, yeşil ve renkli papatyadır.


Önce çiçeklerin saplarını temizleyelim. Papatyanın yapraklarını ayıklayalım. Çiçekleri tek tek alıp buketi doldurmaya başlayalım. Çiçekleri 45 derece yatay olarak yerleştirelim. Bu buketin yuvarlak olmasını sağlar. Yan yana dizelim ve her renkten eşit miktarda çiçek olmasına dikkat edelim. 

En son çiçeklerin düzgün bir yuvarlak formunda olması için ayarlayalım, yukarı veya aşağı doğru çekelim. Çiçek bandı ile çiçekleri bağlayalım. Çiçek bandını sapların aşağısında doğru dolayalım. Bandın üzerine kurdele saralım. Kurdeleyi içeri kıvıralım ve iğneleyelim. Uçlarından eşit bir şekilde kalan sapları keselim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat