Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kürtaj sonrası adet görememe tedavi edilebilir mi?

8,902
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Kürtaj sonrası adet görememe tedavi edilebilir mi?
Gebelik sonlanmasından sonra adet mekanizması değişikliğe uğrar. Gebelik ayrı bir sistemdir ve bütün üreme mekanizması, hormonal sistem çok farklı bir yola girer. Vücudun gebelik sonlandıktan sonra tekrar eski sisteme dönmesi biraz zaman alır. 

Normal doğum ya da kürtaj gibi operasyon geçiren kişinin vücudunun eski haline gelerek adet görmeye başlaması zaman alır. Özellikle gebelik sonlandırıldığında küretaj gibi rahim içinin temizlenmesi söz konusu olduğunda bu tabakanın dökülmesi ile adet görüldüğü için bu tabakanın kalınlaşması zaman alabilir. 

Kürtaj sonrasındaki ilk 1-2 ay adet görülmeyebilir. Düzensiz adet de görülebilir. 2-3 ay hala adet görülemediyse veya düzensiz kanama varsa mutlaka değerlendirilmesi gerekir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat