Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kuran okumak için ne derece Arapça bilmek gerekli?

3,175
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kuran okumak için ne derece Arapça bilmek gerekli?

Kuran okuyabilmek için Arapça bilmek şart değildir. Kişi Arap alfabesini, harflerin ve işaretlerin nasıl okunduğunu öğrenmesi Kuran'ı okuyabilmesi için yeterli olur. Ancak istenen sadece bu mudur? Elbette hayır. 


Kişi Kuran'da anlatılanları öğrenmek için Arapça öğrenirse bu çok daha yararlı olur. Unutmayın, bir kitabı anadilinde okumak en iyi çevirisinden okumaktan çok daha iyidir. Elbette Kuran'ı sadece okumak da ibadettir. Kuran okumak için Arapça bilmek şart değildir. 

Bu arada şu unutulmamalıdır ki anlamı anlaşılamadan bile olsa Kuran'ı Arapçasından okumak gerekir. Çünkü yazıldığı dil Arapçadır. Çünkü okunan vahiydir, Allah'ın sözüdür. Kuran'ın herhangi bir dilde tercümesini okumak aynı şey olmaz. Ama anlamak için Kuran Arapçasından okuduktan sonra anlamını da başka yerden okuyabilir ya da bilen birilerine danışabilirsiniz.

Şu da çarpıcı bir noktadır ki Arapça bilmek tek başına Kuran'ı anlayabilmek için yeterli değildir. Birçok Arap kendi anadillerinde olduğu halde Kuran'ı anlayamamaktadır.

Daha fazlası için videonun tamamını izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat