Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak yıkatma nasıl bir işlemdir?

23,546
kez izlendi
Puan: 0.88 / 5
Detaylı Açıklama

Kulak yıkatma nasıl bir işlemdir?

Kulak yıkatma işlemi basınçlı su ile dış kulak yolunda birikmiş olan kir ya da yabancı cisimlerin çıkartılması için kullanılan tıbbi bir yöntemdir. 

Kulağın su ile yıkanması kulak temizliği için eskiden sıkça uygulanan bir yöntemken günümüzde aspiratör ve vakumla kulak temizliği gerçekleştirilir. 

Kulağın yıkanması sırasında kullanılan suyun vücut sıcaklığında olması hastanın rahatı ve başının dönmemesi açısından önemlidir. Kulağın mikrop kapmaması için yıkama suyuna dezenfektan madde koyulmasında fayda vardır. 

Kulak yıkaması mutlaka alanında uzman bir kulak doktoru tarafından gerçekleştirilmelidir. Dış kulak yolu, kulak kepçesi uygun pozisyona getirilerek  temizlenir. Basınçlı suyun, kulağın içerisine zarar vermeyecek şekilde uygulanması gerekmektedir. 

Kulak yıkatma işleminden sonra dış kulak yolunda enfeksiyon geliştiyse veya ağrı varsa uygun ilaç tedavisi ile doktorunuz size yardımcı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat