Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak neden çınlar?

109,483
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Kulak neden çınlar?
İç kulağı etkileyebilen çok farklı durumlarda kulak çınlaması ortaya çıkabilir. Bazen birden fazla neden kulak çınlamasına sebebiyet verebilir. Sanayileşmiş ve gürültülü yerlerde yaşayan toplumlarda genellikle kulak çınlaması daha sık görülür. 

Kulak çınlaması en sık olarak yaşlı insanlarda görülür. Gürültüye maruz kalan insanlarda, çeşitli vitamin eksiliğine maruz kalan insanlarda, kolesterol yüksekliğinde veya tiroid hormonuyla ilgili sorun yaşayan insanlarda kulak çınlaması görülebilir.

Tansiyon problemlerinde veya kullanılan ilaçların yan etkisi olarak kulak çınlaması ortaya çıkabilir. İç kulağa yakın bölgelerde kitle olduğunda kulak çınlaması yaşanabilir. Yüksek gürültüye maruz kalan insanlarda geçici veya kalıcı bir kulak çınlaması ortaya çıkabilir. 

Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat