Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi?

151,687
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi?
Kulak çınlaması olan hastalar için altta yatan neden göre tedavi planlanır. Kulak çınlaması nedene bağlı olarak çok çabuk tedavi edilebilir. Metabolik nedenler ve tansiyon problemleri gibi birkaç neden kulak çınlaması kapsamında tedavi edilebilir. 

65 yaş üstü kişilerde iç kulakta yüksek frekansta sinir ölümü gerçekleştiğinde kulak çınlaması ortaya çıkabilir. Bu tür hastalarda maalesef mevcut çınlama tamamen ortadan kaldırılamayabilir. Bunun sebebi sinir ölümünün kalıcı bir kayıp olmasıdır.

Kişilerde kulak çınlaması eğer ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıktıysa ilaç kesildiği zaman kulak çınlaması ortadan kalkabilir. Kişilerde eğer iç kulak bölgesine yakın tümörler veya damar anomalileri mevcutsa kulak çınlaması görülebilir. Böyle durumlarda cerrahi tedaviler uygulanabilir.

Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat