Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak çınlaması nedir?

177,860
kez izlendi
Puan: 4.70 / 5
Detaylı Açıklama

Kulak çınlaması nedir?

Kulak çınlaması ortamda ses olmadığı halde kişinin ses duyması durumudur. 65 yaş üzerindeki her 5 kişiden 1'inde kulak çınlaması hastalığı görülür.

Kulak çınlaması bazen geçici bazen de kalıcı olabilmektedir. Özellikle kulağın iç kulak bölümünü etkileyen çeşitli hastalık ve durumlarda ortaya çıkabilir. 

Kulak çınlaması bazen dışarıdan duyulabilir. Bu durumda kulak çınlaması dışarıdan başka insanlar tarafından da duyulabilir hale gelir. Bunun dışında kişinin sadece kendi duyduğu kulak çınlaması da mevcuttur.

Boyun ve kulağa yakın bölgelerdeki damarsal hastalıklarda da damardan geçen kan akışının duyulduğu bir çınlama çeşidi de mevcuttur. 

Kulak çınlaması olan hastalarda çınlama şikayeti çok farklı sesler olarak ifade edilmektedir. Hastalar; vızıldama, uğuldama, üfleme ve vınlama gibi sesler duyduklarını söylerler. Bunların hepsi aslında kulak çınlamasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat