Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak çınlaması nedir?

125,084
kez izlendi
Puan: 4.70 / 5
Kulak çınlaması nedir?
Kulak çınlaması ortamda ses olmadığı halde kişinin ses duyması durumudur. 65 yaş üzerindeki her 5 kişiden 1'inde kulak çınlaması hastalığı görülür.

Kulak çınlaması bazen geçici bazen de kalıcı olabilmektedir. Özellikle kulağın iç kulak bölümünü etkileyen çeşitli hastalık ve durumlarda ortaya çıkabilir. 

Kulak çınlaması bazen dışarıdan duyulabilir. Bu durumda kulak çınlaması dışarıdan başka insanlar tarafından da duyulabilir hale gelir. Bunun dışında kişinin sadece kendi duyduğu kulak çınlaması da mevcuttur.

Boyun ve kulağa yakın bölgelerdeki damarsal hastalıklarda da damardan geçen kan akışının duyulduğu bir çınlama çeşidi de mevcuttur. 

Kulak çınlaması olan hastalarda çınlama şikayeti çok farklı sesler olarak ifade edilmektedir. Hastalar; vızıldama, uğuldama, üfleme ve vınlama gibi sesler duyduklarını söylerler. Bunların hepsi aslında kulak çınlamasıdır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat