Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kul hakkı nedir?

3,195
kez izlendi
Puan: 1.86 / 5
Detaylı Açıklama

Kul hakkı nedir?

Kul hakkı Allah'ın yarattığı insana olan değeri gösterir. Bu değeri bir başkasının azaltması veya alçaltmasına izin vermediğinin göstergesidir.


Allah?la olan ilişkinizde bazı haklarınızı korumanızı veya başka kişilerin bu hakları ihlal ettiğinde affedilmemesinin bir değer olduğu bilinir. Bu açıdan kul hakkı son derece önemli bir işarettir.


Allah sadece kuluna ait hakları bir başkasına yedirmemeyi  ona ait çizdiği kurallarla gösterir. Kul hakkının ihlal edilmesi durumunda Allah'ın bu durumu affetmemesi ve sadece gönülden helallik alınması suretiyle karşı tarafın affetmesi durumunda Allah da affetmiş olur.


Kalp ve bu kalbin doğurduğu amelleri taşıyan herkes Allah nezdinde kıymetli olarak bilinir. Allah Kur'an'da koruduğu haklara bir başka hak sahibinin ilişmemesi, kişinin özgürlüğüne müdahale edilmemesi haklarını hiçe sayıp küçük gösterilmesine Allah müsaade etmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat