Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Küba vizesi almak ABD vizesi almayı engeller mi?

5,438
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Küba vizesi almak ABD vizesi almayı engeller mi?

Daha önceki senelerde Küba ile ABD'nin arası çok iyi değildi. Bu durumda ABD tüm dünya vatandaşlarına "eğer aranızdan biri Küba'ya giderse benim ülkeme bir daha gelmesin" derdi. Bu durum hiçbir zaman resmi bir uygulama olmadı ve yazılı kayıtlarda yer almadı. Ancak tüm turistlerin seyahatlerini riske atmamak amacıyla çekindiği bir durum olarak kaldı.


Bu durumda Küba da seyahat severlere, tüm ülke vatandaşlarına ülkemize buyrun gelin, pek çok turistik yerlerimiz var, bunları görmenizi isteriz" dedi ve vize için farklı bir uygulama başlattı. 

Küba'ya gelmeden önce büyükelçiliklerden birer kart almanız istendi. Küba da ülkeye girip çıkarken bu kartların üzerine damga bastı ve böylece pasaportunuzda Küba'ya giriş çıkış yaptığınıza dair bir kanıt ıluşmadı. Buna da kısaca Küba vize kartı uygulaması deniliyordu.

Küba açısından bakılırsa, ülkesini ziyaret eden turistin daha önce ABD'ye gitmiş olması hiçbir sorun teşkil etmiyordu. Önemli olan bu güzel ülkenin turistlerle paylaşılmasıydı. Vize kartı uygulaması sayesinde turistler daha sonrasında rahatlıkla ABD'ye seyahat edebiliyordu. Ancak yakın zamanda ABD ile Küba ilişkilerinin düzenlenmesi, her iki ülkenin de diğer ülkede resmi anlamda yer alması, büyükelçiliklerini açması ile birlikte bu problem de ortadan kalktı. 

Bu anlamda artık Küba'ya seyahat etmiş hiçbir turist, ABD'ye girişinde Küba kaynaklı herhangi bir sorun yaşamayacak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat