Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik baş ağrısının nedenleri nelerdir?

2,375
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik baş ağrısının nedenleri nelerdir?

Kronik baş ağrısı deyince akla sürekli baş ağrısı gelir. Migren, gerilim baş ağrısı gibi nedenler olabilir. Ayda 15 günden fazla baş ağrısı çekiyorsanız artık o ağrı kronikleşmiştir. Migren kronikleşebilir. Bu durumda artık ataklar çok sıklaşmıştır. Genelde ergenlikte migren başlar. 


40'lı yaşlara doğru kronik migrene çok rastlanır. Bunlara günlük süreğen baş ağrısı da denir. Bunlar her gün ilaç alan ve bağ ağrısı çeken hastalardır. Bunda çok sık ağrı kesici kullanmanın da rolü vardır. Diş sıkma ve eklem sorunları ciddi düzeye ulaştığında gerilim baş ağrısı sürekli tekrarlayabilir. 

Bu migren kadar etkili olmaz ama kronik bir baş ağrısı olduğundan kişinin devamlı baş ağrısı vardır. Kas spazmı nedeniyle çene çok yorulur, kişi diş sıkar. Kişinin hayat standardı düşer, işine ve sevdiği şeylere odaklanamaz. Kronik baş ağrılarının hepsinde depresyon vardır. Bu tür kronik ağrılarda çok nadir olarak beyin tümörü ve beyin hastalıkları da akla gelebilir. Ama bunların oranı düşüktür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat