Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Köpeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilmeli?

118,885
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Köpeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilmeli?

Eve ilk girdiği dakikadan itibaren başlamalı. Tuvalet eğitiminin ayı yoktur. Eğitime 2 aylıkken bile başlanabilir. 1 yaşına kadar bu mutlaka oturuyor.

Siz de kararlı olun

Köpek sahibi ben üşeniyorum, gazeteye yapsın demeyip dışarı çıkartırsa köpeğin tuvalet eğitimi mutlaka sonuç verir. Köpek zaten dışarı yapmak istiyor. O yüzden köpek, tuvalet eğitimi için eve girdiği ilk dakikadan itibaren başlar.

Ancak köpek 1 yaşına gelene kadar bu sorunun mutlaka çözülmesi lazım. Irkına göre hiç değişmez, bütün köpek ve bütün ırklar için geçerlidir. Irkı ne olursa olsun eve girdiğinden itibaren tuvalet eğitimine başlanır ve çok kısa bir zaman içerisinde de sağlıklı bir çalışma yapılırsa sonuç alınabilir.

Tuvalet eğitim her zaman mümkün

Tuvalet eğitimi uzmanlar tarafından sonradan verilebilir. Gerekirse biz uzmanlar köpeğe kafes uygulaması yapıyoruz, gerekirse kendi yöntemlerimiz var. Kendi yöntemlerimiz neticesinde köpek 6, 7 aylık olmuş ancak tuvaletini eve yapan köpeklere bile müdahale edebiliyoruz.

Köpeğin dışarıya alışması için eğitimine başlıyoruz ve çok iyi sonuçlar da alıyoruz. Ama tabii 6, 7 aylığa kadar da sahibi çiş, kaka ve temizlemek zorunda kalıyor. Ve bu zamana kadar zorluklar devam ediyor.

Videoyu Göster

Spor & Hobi Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat