Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Köpeklerde doğum ne kadar sürer?

17,321
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Köpeklerde doğum ne kadar sürer?

Köpeklerde doğum hayvanın ırkına, yaşına, içerideki yavru sayısına, mevsime, gün ışığının uzunluğuna ve o sırada anne adayının salgıladığı hormon miktarına göre değişir. İlk yavru dışarı çıktığı zaman kafa bölgesi ile de popo bölgesi ile de dışarı çıkabilir. 

Doğum sırasında yavru, plasentanın içinde de gelebilir, plasenta yırtılmış, göbek kordonu plasentaya bağlı şekilde de çıkabilir. 

Doğum sırasında anne köpek yan yatmış pozisyondadır, hızlı hızlı nefes alıyordur. Karın bir dalgalanma hareketi yapıyordur ve bu esnada ıkınıyordur ve her ıkınma esnasında da 2 ile 3 cm'e varan boyutlarda vajinal kaslar düzgün çalışıyor, pelvis çatısı açılmışsa, yavru uterus içinde ilerleyip vajinal kanaldan çıkacaktır.

Köpeklerlde her bir yavrunun doğumu 6 ile 35 dakika arasında sürebilir. Köpeklerde doğum sırasında ortalama 20 - 25 dakikada bir yavru alınır ve tıbbi olarak varsayılan süre budur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat