Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Köpek öksürüyorsa ne yapılmalı?

19,825
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Köpek öksürüyorsa ne yapılmalı?

Köpeğimiz öksürüyorsa, öksürme anında yanımızda video çekebilecek bir cep telefonumuz varsa onunla çekmek, köpeğimizi veteriner hekime götürdüğümüzde hekimin videoyu izleyerek teşhise gitmesini kolaylaştıracaktır. Video sayesinde öksürüğün solunum sisteminde mi, sinirim sisteminde mi ya da belli bir kalp hastalığına bağlı bir rahatsızlık olup olmadığını anlamasına yardımcı olacaktır. 

Köpeğimiz öksürdüğünde, ilk defa öksürüyorsa ne kadar zamandır öksürüyor, son 24 ya da 48 saat içinde ne yedi, dışarıda dolaşırken yabancı bir cisim yutmuş ya da yemiş olabilir mi, aşı durumu nedir, dışarıda gezdirirken yabancı bir sokak köpeği ile teması oldu mu, son 24 saat içinde kusma problemi oldu mu, yaşı nedir; köpek dişi ise bağışıklık sistemini etkilemesi bakımından en son ne zaman regli oldu gibi soruların yanıtlarına bakmak gerekir çünkü öksürüğün nedeni detaylarda gizlidir. 

Köpekte öksürük olduğu zaman hiçbir zaman panik yapmamalı ve erken teşhisin önemli olduğunu unutmamalı. Gerekli gözlemleri yaptıktan sonra mutlaka köpeğiniz için veteriner hekimi ziyaret etmelisiniz. 

Videoyu Göster

Spor & Hobi Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat