Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Konvektör ısıtıcı seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

8,234
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Konvektör ısıtıcı seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Konvektör seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken, ürünün kalitesi, ekonomik ve güvenli bir kullanım sunması olmalıdır.
 
Konvektörün watt gücüne, kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre karar vermek gerekir.

Kullanılacak mekana uygun güçte ürünler tercih etmek daha hızlı bir ısınma ve ekonomi sağlar.

Ürünlerin katalog değerlerinde dış ortam sıcaklıkları ortalama değerlerde alınır. Bu nedenle, ısıtıcı sıfır veya sıfıra yakın sıcaklıklarda kullanılacaksa, tabloda önerilenden bir üst seviyede ürünü tercih etmek avantaj sağlar.
 
Isıtıcının, bulunduğu ortam sıcaklığını belli bir derecede tutması isteniyorsa manuel yerine, dijital konvektör ısıtıcıyı tercih etmek gerekir.
 
Dijital konvektör ısıtıcının sıcaklık ayarı yapılırken tercih edilen sıcaklığın ortam sıcaklığından daha yüksek olması gerekir. Çünkü ürün ortam sıcaklığını ölçümleyerek ayarlanan sıcaklığa getirme prensibiyle çalıştığından aksi durumda çalışmayacaktır. Örneğin bu işlemi yazın yaparsanız, ortam sıcak olacağından cihaz ısıtma işlevine geçmeyecektir.
 
Dijital konvektör ısıtıcı ekranı, istenilen sıcaklık ayarı yapıldıktan sonra o anki oda sıcaklığını göstermeye devam edecektir. Ekranın, ayarlanan sıcaklığı değil de ortam sıcaklığını gösterdiğini unutmamak gerekir. Isıtıcı, ortamı ayarlanan dereceye ulaştırdığında ekranda bu sıcaklık derecesi ve LED'lerin söndüğü görülür.
 
Konvektoru aşırı tozlu veya sigara içilecek bir ortamda kullanacaksanız, beyaz yerine daha koyu renklerde bir ürün seçmenizi tavsiye ederim. Böylece olası sararmaların önüne geçersiniz. 

Konvektör alırken, tabii ki alacağınız firmanın sunduğu garanti süresine; servis, yedek parça ve müşteri desteği hizmetlerine, kolay ulaşılabilir yedek parça durumuna da bakmak gerekir. Ürünün ithal mi yerli mi olduğu da çok önemlidir.

Videoyu Göster

Ev & Dekorasyon Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat