Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yürüyüş Yaparken Dikkat Edilecekler

Yürürken nefesimizi nasıl ayarlamalıyız?
Yürüyüş yaparak sağlığınıza kavuşun... İzleyin, yürüyüşe başlamadan önce ne tür egzersizler yapabilirsiniz? İzleyin, yürüyüş yaparken nefesinizi ve yürüyüş temponuzu nasıl ayarlayabilirsiniz, uzmanından öğrenin. Ne kadar yürüdüğünüzü ve ne kadar kalori yaktığınızı nasıl hesaplayabilirsiniz? Günlük yürüyüş temponuz ve süreniz ne kadar olmalı? Yanıtlar UZMANTV'de! Yürüyüşten önce ısınmak şart mı? Yürüyüşten önce ısınmanın faydası nedir? Ne kadar önce ısınmaya başlamalıyız? Ne tür ısınma hareketleri yapmalıyız? Yürüyüş neden tempolu yapılmalı? Yürüyüşümüzün temposunu neye göre ayarlarız? Yürüyüş temposu yaşa, cinsiyete, vücudun dayanıklılığına vb. faktörlere göre nasıl değişir? Yürüyüşte en ağır tempo nasıl olabilir? Yol uzunluğunu bilmeden yürürken ne kadar yol aldığımızı hangi cihazlarla veya yöntemlerle ölçebiliriz? Adım hızımızı hesaplamak neden önemli? Adım hızımızı nasıl hesaplarız? Yürürken vücut hareketlerimizle ilgili nelere dikkat etmeliyiz? Bacaklarımız dışında vücudun diğer uzuvlarını nasıl kullanmalıyız? Yürürken çevre şartlarıyla ilgili nelere dikkat etmeliyiz? Yürürken nefes alış verişi nasıl yapılmalı? Derin mi kesik mi nefes almalıyız? Hızlı hızlı mı ağır ağır mı nefes almalıyız? Nefes alışverişinin temposunu neye göre ayarlarız? Hangi durumlarda yürüyüşe ara vermemiz gerekebilir? Vücudumuz ne gibi sinyaller verirse ara verelim? Yürüyüş temposu yavaş yavaş mı azaltılmalı? Tempo hangi periyotlarla azaltılır? Yürüyüş sonunda soğuma dönemi ne kadar olmalı, nasıl geçirilmeli? Yürüyüş sonrasında nasıl dinlenmeli?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin