Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumuşak Doku Zedelenmeleri

Yumuşak doku zedelenmesi nedir?
Yumuşak doku zedelenmeleri hakkında merak edilenler... Yumuşak doku nedir? Yumuşak doku zedelenmesi deyince ne anlamalıyız? Yumuşak doku zedelenmesi türleri nelerdir? Çarpma, ezilme, burkulma gibi durumlara maruz kalan bölgenin morarması ya da şişmesi yumuşak doku zedelenmesi midir? Yumuşak doku travması tehlikeli bir durum mudur? Tehlikeli olabilir mi? Yumuşak doku zedelenmesine neden olan etkenler nelerdir? Yumuşak dokunun darbeye maruz kaldıktan sonra morarması ya da şişmesi normal midir? Şişme ve morarma neden olur? bölgedeki kılcal damarların çatlaması nedeniyle mi morarma olur? Eklemlerdeki yumuşak doku travmaları neden olur? Morarma ya da şişme vücudun kendini iyileştirmek için başlattığı sürecin bir etkisi mi? Yumuşak doku travmasına nasıl müdahale edilir? Darbe alınan bölgeye soğuk kompres yapmak dokunun morarmasını ya da şişmesini önler mi? Bölgenin morarmaması ya da darbe nedeniyle oluşan hematomun büyümemesi için ne tür ilaçlar kullanabiliriz? Yumuşak doku zedelenmelerinde iyileşme süresi nasıldır? Morarma ne zaman geçer? Zedelenmeye neden olan darbenin şiddeti ve zedelenme olan bölgeye göre iyileşme süreci değişir mi? Morluk ve şişliklerin daha çabuk geçmesi için neler yapmalıyız? Kalıcı iz oluşur mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin