Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumuşak Doku Romatizması (Fibromiyalji)

Fibromiyalji nasıl tedavi edilir?
Fibromiyalji ve tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler... Fibromiyalji nasıl bir hastalıktır? Fibromiyaljinin görülme oranı nedir? Yumuşak doku romatizması neden olur? Fibromiyalji kimlerde, hangi yaş grubunda daha çok görülür? Tedavi edilebilir bir hastalık mıdır? Tedavisi ne kadar zaman alır? Fibromiyalji nasıl meydana gelir? Hangi faktörler fibromiyaljiye neden olur? Stres, psikolojik sorunlar, yorucu işler fibromiyaljiyi tetikler mi? Fibromiyalji riski altındaki kişiler kimlerdir? Daha çok kadınlarda, yoğunlukla menopoz döneminde mi görülür? Genetik faktörlerin etkisi var mıdır? Fibromiyaljinin ayırt edici belirtileri nelerdir? Ağrı, yorgunluk, uyku bozuklukları fibromiyalji belirtisi olabilir mi? Fibromiyaljiyle birlikte hangi hastalıklar görülebilir? Fibromiyalji hastanın günlük yaşamında ne tür sorunlara yol açar? Yaşam kalitesini nasıl etkiler? Soğuk ve/veya nemli hava şartları fibromiyalji kaynaklı şikayetlerin artmasına neden olur mu? Fibromiyalji kolay teşhis edilebilir mi? Fibromiyalji hangi testlerle tespit edilir? El muayenesiyle teşhis koymak mümkün mü? Erken teşhisin tedavide sürecine etkisi nedir? Hangi durumlarda vakit kaybetmeden doktora gitmek gerekir? Fibromiyalji hangi yöntemlerle tedavi edilebilir? İlaçla tedavisi mümkün mü? Fibromiyaljide fizik tedavi şart mıdır? Doktor kontrolünde tedavi sırasında hastanın günlük yaşamında uyması gereken kurallar nelerdir? Uyku kalitesinin artırılması, hastanın fiziksel durumuna uygun şekilde düzenlenecek egzersiz, stres faktörlerinden uzak durmanın tedavi sürecine olumlu etkileri nelerdir? Fibromiyalji tedavi sonrası tekrarlar mı? Tekrarlamasında etkili olan faktörler nelerdir? Tedavi sürecinde psikolojik sağlığın önemi nedir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin