Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yılancık Hastalığı

Yılancık nasıl bir hastalıktır?

15,009
kez izlendi
Puan: 4.45 / 5

Yılancık (erizipel) hakkında bilmeniz gerekenler... Vücudun hangi bölgelerinde görülebilir, en sık görüldüğü bölgeler hangileri? Hangi mikroptan kaynaklanır? Görülme sıklığı nedir? Tehlikeli bir
hastalık mıdır? Görülme sıklığı yaşa, cinsiyete göre değişir mi? Başka bir hastalığı geçirmiş olmak erizipel riskini artırır mı? Bağışıklık sistemi zayıfsa mikrobun girmesi kolaylaşır mı? Alkol kullanımı hastalığın ilerlemesini kolaylaştırır mı? Nasıl beslenenler daha kolay yakalanır? Yılancık mikrobu nerelerde daha kolay ürer? Mikrop vücuda nasıl, hangi noktalardan girebilir? İnsandan insana geçer mi? Mikrop vücuda girdikten sonra nasıl ve ne hızda yayılır? Mikrop hangi dokulara yerleşir? Yılancıktan kaynaklanan kızarıklıklar hangi deri hastalıklarının belirtilerine benzer? Yılancık hastalığının kızarıklık ve iltihabı nasıl ayırt edilir? Gözle anlaşılabilir mi tetkik mi gerekir? Yılancık mikrobu nerelerde daha çok bulunur, nasıl önlem alabiliriz? Aşısı var mı? Bu mikroptan korunmak için vücut bakımında nelere dikkat etmeliyiz?

Sitene ekle
Kapat