Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yılan Sokması

Yılan sokması durumunda hangi tedavi yöntemleri uygulanır?
Yılan zehri nasıl çıkarılır? Yılan sokarsa ne yapmak gerekir? Yılan sokması durumunda vücutta ne gibi belirtiler görülür? Yılan sokmalarında ne tür tedaviler uygulanır? Yılanın zehirli olup olmadığı nasıl anlaşılır? Yılan sokmasında hemen hastaneye başvurmak gerekir mi? Hastanede neler yapılır? Sorularınızı Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Rahşan Bayar UZMANTV'de, videolarla cevaplıyor. Zehrin yayılmaması için neler yapabiliriz? Buz kompresi uygulanabilir mi? Hasta yerinden oynatılmamalı mı? Isırılan yer nasıl bir pozisyonda tutulmalı? Vücut nasıl tepki verir? Orta ve ileri zehirlenmelerde vücutta ne tür reaksiyonlara rastlanır? Ateş, bulantı ve kusma yaşanır mı? Yılanın zehrine ve gücüne göre farklı belirtiler mi oluşur? Çok zehirli yılanların zehri vücutta ne tür tepkilere yol açar? Yılan zehrini vücuttan çıkarmak mümkün mü? Ağzımızı kullanmak yanlış mı? Zehrin ağza bulaşmasının sakıncaları nelerdir? Zehri çıkartmak için hangi yöntemler kullanılmalı? Vücut fazla tepki vermediyse bile doktora gitmeli miyiz? Sonradan komplikasyonlar yaşanabilir mi? Doktora giderken sokan yılanı da götürmek gerekir mi? Yılanın soktuğu kişi aşı mı olmalı? Hangi ilaçları kullanması gerekir? Serum hangi durumlarda bağlanır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin