Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Doğan Bebek Bakımı Rehberi

Yeni doğan bebekler nasıl yıkanmalı?
A'dan Z'ye yeni doğan bakım rehberi videolarla UZMANTV'de. Bebeğiniz neden ağlıyor? Gazını nasıl çıkarırsınız? Onu nasıl yıkamalı, nasıl giydirmelisiniz? Ve daha fazlası. Bebekler neden ağlarlar? Nedensiz de ağlayabilirler mi? Bebek sakinleşmesi için hangi pozisyonda tutulmalı? Hangi hareketler ve seslerle bebek sakinleşebilir? Farklı ağlama nedenlerine göre neler yaparak bebeği rahatlatıp ağlamasını durdurabiliriz? Gazı olan bebek kucakta ne şekilde tutulur? Başı nerede tutulmalı? Bebeğe nasıl dokunulmalı, sırtının neresine, hangi şiddette vurulmalı, nasıl masaj yapılmalı? Bir süre uygulanıp gaz tam olarak çıkmadıysa ara mı verilmeli, aralıksız devam mı edilmeli? Bebeklerin hıçkırma nedenleri nelerdir? Bebeklerin hıçkırığı nasıl geçebilir, kendiliğinden geçer mi? Hıçkırmanın bir zararı var mı? Sürekli hıçkırıyor ve geçmiyorsa ne yapmalı? Ne yedirilip içirilebilir? Başka ne yapılabilir? Bebeklerde ağlama nedenleri nelerdir? Ağlamanın gazdan olduğunu nasıl anlarız? Açlıktan ağladığı nasıl anlaşılır? Uykusuzluktan ağladığını nasıl anlayabiliriz? Hangi durumlarda emzik kullanmak gereksizdir? Hangi bebeklere emzik verilebilir? Emziğin faydaları ve sakıncaları nelerdir? Meme ucunu emmesinde sorun yaşanmaması için alınacak emziğin ucu nasıl olmalı? Emzik hangi yaş aralığındaki bebeklerce kullanılmalı, kaç yaşında bırakılmalı? Emzik ne sıklıkla değiştirilmeli? Yıkayacak kişi nasıl pozisyon almalı? Bebek suya nasıl sokulmalı, nasıl tutulmalı? Bebeğin vücudu hangi sırayla, hangi malzemeler kullanılarak yıkanmalı? Bebek ne sıklıkla yıkanabilir? Yıkarken zarar görmemesi için nelere dikkat edilmeli? Yeni doğan bebek kucakta nasıl tutulmalı? Başı nasıl desteklenmeli? Hangi tutuş pozisyonları tehlike yaratabilir? Bebeğin elden kaymasını önlemek için sağlam tutuş pozisyonu nasıldır? Bebek yemek yedirirken nasıl tutulmalı? Bebek sallanırken nasıl tutulmalı? Gazını çıkartmak için nasıl tutmalı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin