Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Doğan Bebek Bakımı

Yeni doğan bebeğin kusması normal kabul edilmeli mi?
Evde yeni doğan bebek bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenler... Bebeğin kasılması, kusması normal kabul edilmeli mi, hangi durumda doktora başvurmak gerekir? Yeni doğan bebeklerin muayenesi ne zaman yapılmalı? Yeni doğanda kalça çıkığı nasıl anlaşılır? Bebeğiniz uyku problemi yaşıyorsa, ateşi yüksekse ya da burnunda tıkanıklık varsa yapmanız gerekenler UZMANTV'de, videolarla! İlk 24 saat içinde muayene yapılır mı? İlk muayenede hangi testler yapılır? Bebekte hangi sorunlara bakılır? Yeni doğan her bebekte ateş yüksek mi olur? Ateş inmiyorsa evde ne tür önlemler alınabilir? Hangi seviyeden sonra bebeğimizi doktora götürmeliyiz? Bebekler neden kusar? Kusma hangi sıklıktan sonra problem kabul edilmeli? Doktora götürmek şart mı? Doğuştan kalça çıkığı neden olur? Kendiliğinden düzelir mi? Tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açabilir? Yeni doğanda burnun iki tarafında tıkanıklık varsa hangi belirtiler görülür? Yeni doğana nasıl bir kontrol yapılır? Sonda ile burun ne zaman temizlenmeli? Yeni doğanlar ne kadar uyur? Az uyuyan, hiç uyumayan çocuklarda hangi rahatsızlıklardan şüphe edilmeli? Doktora ne zaman başvurmak gerekir? Bebeklerde neden kasılma görülür? Titreme ve reflekslerden nasıl ayırt edilir? Kasılma doktor yardımı gerektiren bir sorun mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin