Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yanıklarda İlk Müdahale

Yanıklarda iz kalmaması için nelere dikkat edilmesi gerekir?
Yanıklarda ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiğini öğrenin, gelecekte oluşabilecek daha ciddi tehlikelerden kendinizi koruyun. Isı ve elektrik yanıklarının arasındaki farklar ve müdahale sırasında yapılması gerekenler... Hangi yanıklara evde müdahale edebilirsiniz? Hangi yanıklarda mutlaka hastaneye başvurmalısınız? Üzerine kaynar su dökülmüş birinin yanık bölgesine nasıl müdahale edilmeli? Yanık izleri geçebilir mi? Tedavi ve ilk müdahale sırasında yanık izi kalmaması için nelere dikkat edilmeli? Sorularınızın cevabı UZMANTV'de... Isı yanıklarında ilk müdahale nasıl olmalı? Kimyasal yanıklarda ilk müdahale nasıl olmalı? Elektrik yanıklarında ilk müdahale nasıl olmalı? Yanıklarda ilk anda kesinlikle yapılmaması gereken şeyler neler?Yanık üstüne zeytinyağı, diş macunu sürmek doğru mu? Hangi tür ve kaçıncı derece yanıklar evde tedavi edilir? Hafif şiddetli yanıklar evde tedavi edilebilir mi? Evde tedavi edilen yanıklarda iz kalma olasılığı daha mı yüksek? Hangi tür ve kaçıncı derece yanıklar evde tedavi edilemez? Yanığın şiddeti dışında evde tedavi edilemeyeceği durumlar neler? Su toplayan yerleri patlatmak doğru mu? Merhem ya da zeytinyağı sürülebilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin