Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yan Flüt Okulu

Yan flüt çalarken nasıl nota basılır?
Virtüözünden, yan flüt nasıl çalınır konusuna dair tüm incelikler. Nasıl tutulur? Nasıl nefes verilir? Ve daha fazlası UZMANTV'de. Flüt akordunu kendimiz yapabilir miyiz? Akort yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Flütün akorda ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız? Flüt hangi yöne doğru tutulmalı? Hangi el flütün hangi bölgesinde durur? Parmaklar flüte nasıl yerleştirilir? Üst dudak flüte değmeli mi? Yan flüte nasıl nefes verilir? Üflerken sık yapılan yanlışlar nelerdir? Sert nefesler sesi nasıl etkiler? Hangi nota için hangi parmaklar kullanılır? Birden fazla parmak kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Flütte hangi tınlama bölgeleri var? Kalın, orta ve ince ses bölgeleri nelerdir? Flütün ses genişliği ne kadardır? Parmakların hızı nasıl artırılır? Notayı tam basmak için nelere dikkat edilmeli? Hangi nefes egzersizleri mutlaka tekrarlanmalı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin