Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10

Windows 10'un en önemli yenilikleri nelerdir?

6,440
kez izlendi
Detaylı Açıklama
Windows Kurumsal Ürün Pazarlama Müdürü

Windows 10 ve getirdiği yenilikler... Hali hazırda Windows kullanıcıları için ücretsiz yükseltme imkanı veren Windows 10 hakkında merak edilenler... Windows 10 ile gelen en önemli yeniliklerden biri, Windows işletim sisteminin tüm cihazlar, uygulamalar için tek platform olarak kullanıcılara sunulması. Yani, cep telefonundan küçük tablete, ikisi bir arada denilen ekranı klavyesinden ayrılabilen tabletlerden dizüstü bilgisayarlara, masaüstü bilgisayarlardan Xbox'a ve hatta küçük sensörlü akıllı cihazlara kadar tüm cihazlarda tek platform ve tek işletim sistemi olarak Windows 10 yer alacak. Windows 10, tüm cihazlardan aynı deneyimle kullanılabilecek tek bir uygulama mağazası sunuyor. Kullandığınız cihaz ister küçük bir telefon, ister bir tablet, ister bilgisayar ya da Xbox olsun, tüm bu cihazlarda Windows Mağazası üzerinden aynı uygulamalara aynı deneyimle erişebileceksiniz. Windows 10 oyunseverlerin çok sevineceği bir yenilikle Xbox oyunlarını bilgisayarlara, tabletlere ve telefonlara getiriyor. Tek platform stratejisi kapsamında Windows 10 işletim sistemi ile çalışacak olan Xbox platformu, oyunları ile de Windows 10'lu diğer cihazlara geliyor. Yani, svilen Xbox oyunları artık bilgisayarlardan da oynanabilecek. Windows 10, sadece son kullanıcılar için değil kurumların ve BT yöneticilerinin hayatını kolaylaştırmak için bir takım yeni yönetilebilirlik özellikleri ve kolaylıkları da sunuyor. Windows 10 ile kullanıcılar, kurumsal hesaplarıyla da Windows Mağazası'na giriş yapabilecekler. Windows Mağazası üzerinden edinilen uygulamalar kurumsal kullanıcılara tahsis edilebilecek ve bu kullanıcılar tek bir tıklama ile BT'nin kendileri için seçtiği uygulamaları bilgisayarlarına indirebilecekler. Bu özellik kurumlara kontrol edilebilen ve kurumsal kullanıcılar için özelleştirilebilen mükemmel bir deneyim sağlayacak. Yeni Windows 10 hem son kullanıcı, hem geliştiriciler hem de kurumlar için bunları ve daha fazlasını 29 Temmuz'dan itibaren tüm dünya ile paylaşıyor. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için videolarımızı izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat