Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Viski Çeşitleri

Viski çeşitleri nelerdir?
Viski nasıl üretilir, biliyor musunuz? Peki kaç çeşidi olduğunu? Bourbon ve Irish viskinin özellikleri neler? Scotch viskinin ünü nereden geliyor? Viski üretiminden, özelliklerine; viskinin yıllandırma biçimlerinden alkol oranına; merak ettiğiniz her şeyi İçki Uzmanı Mehmet Yalçın, videolarla anlatıyor... Üstelik videolarla, UZMANTV'de! Viski üretiminde hangi tahıllar kullanılır? Farklı tahıllar karıştırılır mı? Viskinin kaç kez damıtıldığı neden önemli? Damıtılan viski nasıl saklanır? Ne tür fıçılarda bekletilebilir? Fıçılar viskinin tadını nasıl etkiler? Malt ve tahıl viski nedir? Blended viskilerin özellikleri nelerdir? Hangi karışımlar daha lezzetlidir? Viski çeşitleri nasıl isimlendirilir? Neden yapılır? Alkol derecesi nedir? Diğer viski türlerinden farkı nedir? Hangi viskilere Scotch ibaresi konabilir? Scotch viskiler kaç kez damıtılır? Ne kadar süre ve nasıl fıçılarda bekletilir? Genelde blended mi olur? Irish viski neden yapılır? Alkol derecesi nedir? Diğer viski türlerinden farkı nedir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin