Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vergi Cezaları Hakkında Merak Edilenler

Vergi kaçırmanın cezası nedir?

2,943
kez izlendi
Puan: 3.89 / 5

Vergi suçları ve vergi cezaları hakkında bilmeniz gerekenler... Hangi durumlar vergi suçu olarak değerlendirilir? Defter ve kayıtlarda oynama yapılması vergi suçu mudur? Eksik, yanlış yanıltıcı beyanda bulunmak vergi suçu olarak mı değerlendirilir? Maliye Bakanlığı ile anlaşma olmadan belge basılması ve kullanılması vergi suçu olarak mı tanımlanır? Vergi kaçakçılığı deyince ne anlamalıyız? Hangi durumlar vergi kaçırma ya da kaçırmaya teşebbüs olarak nitelenir? Vergi kaçırma cezaları nelerdir? Hangi hallerde hapis cezası verilir? Hapis cezalarının para cezasına çevrilme şansı var mı? Vergi usulsüzlüğü deyince ne anlamalıyız? Vergi usulsüzlüğü kaça ayrılır? Genel usulsüzlük nedir? Özel usulsüzlük nedir? Birinci derece vergi usulsüzlüğü olarak tanımlanan durumlar hangileridir? İkinci derece usulsüzlük olarak tanımlanan durumlar nelerdir?
Vergi usulsüzlüğü yaptığı tespit edilen kişiler hakkında nasıl bir işlem yapılır? Vergi usulsüzlüğü yaptığı tespit edilen kişilere para cezası mı verilir? Para cezaları nasıl belirlenir? İşyeri kapatma cezası hangi durumlarda uygulanır? Vergi kaybı nedir? Vergi kaybı ile vergi usulsüzlüğü arasındaki fark nedir? Vergi kaybına yol açan kişi ya da kişilere ne tür cezalar verilir? Vergi kaybına neden olan kişilere ne kadar para cezası verilir? Vergi kaybına neden olan kişilere hangi durumlarda hapis cezası verilir? Vergi kaybının nitelikli olarak değerlendirilmesine yol açan durumlar nelerdir? Kesilen vergi cezasına itiraz etmek isteyen kişi nasıl bir yol izlemeli? Hangi mahkemede dava açılır? Ceza itiraz davası sonuçlanana kadar durdurulabilir mi? İtirazdan önce kesilen vergi cezasını ödemesi mi gerekmektedir? Dava açıldıktan sonra nasıl bir süreç yaşanır?

Sitene ekle
Kapat