Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal Kuruluk

Vajina neden kaygan olmalıdır?
Vajina diğer mukozalarda yani dış bölgeyle temas eden yerlerde olduğu gibi belli bir kayganlık seviyesine sahip olmalıdır. Koruyucu tabakası olmalıdır. Vajina gibi ön ve arka duvarı birbirine temas eden bir dokuda vajinanın nemli olması çok önemlidir. Aksi halde ön ve arka duvar birbirine sürtüneceğinden ağrı ve vajinada hasar meydana gelir. Vajinal kuruluk eğer söz konusu ise diğer mukozalarda bir kuruluk var mı ona bakmak gerekir. Cinsel ilişki sırasında oluşan vajinal kuruluk kadının yeterince uyarılmadan ilişkiye başlamasından kaynaklanır. Ön sevişmesiz ilişki de kuruluğa neden olur. Tam karşılamamakla birlikte erkekteki ereksiyonun karşılığı vajinadaki kayganlıktır. Bu da hem vajinan içinde hem de girişte yer alan salgı bezlerinin cinsel uyarı ile faaliyete geçmesi ile olur.
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin