Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajina İltihabı ve Tedavisi

Vajina iltihabının belirtileri nelerdir?
Vajinada iltihap ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilenler... Vajinit nedir? Sık görülen bir rahatsızlık mıdır? Ne sıklıkta görülür? Vajinanın hangi kısmını etkiler? Kaç tür vajinit vardır? Vajinit tedavisi zor bir rahatsızlık mıdır? Bakteriler mi neden olur? Vajina iltihabına neden olan mikroorganizmalar hangi yollarla bulaşır? Cinsel yolla bulaşır mı? Yanlış bakım yapmak, yanlış bakım ürünleri kullanmak ya da hijyene dikkat etmemek vajina iltihabına neden olur mu? Hangi mikroorganizmalar vajinada enfeksiyona neden olur? Mantar enfeksiyonları kokuya neden olabilir mi? Hangi mantarlar vajinada koku sorunu yaratabilir? Trikomonas enfeksiyonu nedir? Neden olur? Vajina iltihabı nasıl anlaşılır? Kişi bunu kendi kendine anlayabilir mi? Kaşıntı, yanma ve akıntı olur mu? Vajinitten kaynaklanan akıntının tipik özellikleri nelerdir? Vajina iltihabına neden olan sorunların yaşanmaması için genital bölgenin temizliği nasıl yapılmalı? İlaç tedavisi işe yarar mı? Ne tür ilaçlar kullanılır? Eş tedavisi de gerekir mi? Vajinit tedavisi ne kadar sürer? Vajinadaki enfeksiyon rahime ya da üreme sistemine yayılabilir mi? Rahim iltihabına neden olur mu? Vajina iltihabı ciddi bir rahatsızlık mıdır? Kalıcı hasara neden olabilir mi? Kısırlığa neden olur mu? Çok eşlilik vajina iltihabına neden olan bakteri ya da mantarların bulaşmasına neden olur mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin