Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uzun Yol Önerileri

İlk kez uzun yola çıkacak sürücüler nelere dikkat etmeli?
Uzun yola çıkmadan önce bilmeniz gerekenler... Çocuklu aileler uzun yola çıkmadan önce hangi güvenlik önlemlerini almalı? İlk defa uzun yola çıkacak bir sürücü nelere dikkat etmeli? İzleyin, her araçla uzun yola çıkılır mı, yolculuk sırasında hangi zeminlere dikkat etmek gerekir, uzmanından öğrenin. Küçük araçlar kamyonlardan nasıl etkilenir? Büyük araçlar daha iyi mi yol tutar? Yükleme olacaksa büyük araçlar mı tercih edilmeli? Sürücüler uzun yol deneyimlerini nasıl artırabilir? Tecrübesi olmayanlar hangi uzunlukta yollarla başlamalı? Yanlarında mutlaka deneyimli bir sürücü olmalı mı? Yaz ve kış aylarında ne kadar kilometre veya kaç saat gidilebilir? Günde en fazla kaç saat araba kullanılabilir? Şoförü ne zaman değiştirmek gerekir? Hız yükseldikçe araçla ve yolla ilgili nelere dikkat edilmeli? Şehir içine göre daha mı risklidir? Çocuklar için hangi güvenlik önlemleri alınmalı? Çocuğun sürücüyü etkilememesi nasıl sağlanır? Çocuk için ne zaman durulmalı? Mıcırlı yolun riskleri nelerdir? Hangi asfalt türleri daha iyi yol tutuş sağlar? Toprak yolda nelere dikkat edilmeli? Uzun yolda motor problemlerine karşı ne tür önlemler alınmalı? Hangi alet edevatlar gerekir? Acil durumda kime haber verilmeli?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin