Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uyuz ve Tedavisi

Uyuzun belirtileri nelerdir?
Uyuz hastalığı ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilmeniz gerekenler... Uyuz nasıl bulaşır? İzleyin, uyuz olan kişinin tedavisi nasıl yapılır, uyuz olan kişi ile birlikte onunla yakın temas içinde olan kişilerin de uyuz tedavisi olması gerekir mi, uzmanından öğrenin. Sürekli kaşınmak uyuz olduğumuz anlamına gelir mi? Uyuz hastalığının tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır? Uyuz mikrobundan tamamen kurtulmak için evdeki hijyen nasıl sağlanır? Yanıtlar UZMANTV'de! Uyuz nasıl bir hastalık? Uyuz böceği nasıl beslenir? Uyuz vücutta ne tür sorunlara yol açar? Hangi bölgelerde daha sık görülür? İnsandan insana temas yoluyla geçer mi? Hayvanlar uyuz böceğini taşır mı? Giysilerden, tokalaşmaktan dolayı uyuz bulaşır mı? Uyuz böceğinin olduğu bölgede kabarma, kaşıntı, kızarma olur mu? Uyuz diğer kaşıntılardan nasıl ayırt edilir? Uyuz böcekleri gözle görülür mü? Uyuz vücutta ne kadar süre kalır? Ne tür ilaçlar kullanılabilir? Kesin çözüm olur mu? Tedavi sonrası kaşıntılar devam eder mi? Vücut mutlaka kuru mu olmalı? Vücudun hangi bölgelerine özen gösterilmeli? Krem vücutta ne kadar süre kalmalı? Sonrasında vücut nasıl temizlenmeli? Hijyen uyuzun yayılmasını önler mi? Ortak eşya kullanımından mutlaka kaçınmak mı gerekir? Koruyucu kremler var mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin