Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uykuda Konuşma

İnsanlar uykusunda neden konuşur?
Uykuda konuşma hakkında merak ettikleriniz... Sayıklama ya da inleme gibi durumlar uykuda konuşma olarak nitelenebilir mi? Herkes uykuda konuşabilir mi? İnsanlar rüya gördükleri sırada mı uykuda konuşurlar? Uykuda konuşma ortalama ne kadar sürer? Konuşmaların içeriği nedir? Uykuda konuşma uyurgezerlikle benzer özellikte midir? Konuşmayla uyurgezerlik birlikte olabilir mi? Uykuda konuşmanın belli bir nedeni var mıdır? Hangi psikolojik sorunlar uykuda konuşmayı tetikleyebilir? Kişinin duygusal durumu uykuda konuşmayı tetikleyebilir mi? Yoğun baskı altında olan, üzgün ya da psikolojik sarsıntı geçiren kişilerde uykuda konuşma daha mı çok olur? Uykuda konuşma durumunun daha sık görüldüğü yaş grupları var mı? Çocuklarda ve yaşlılarda neden daha çok görülür? Uykuda konuşma uyku kalitesinin bozulmasına neden olabilir mi? Uykuda konuşma kişinin uyku düzenin bozulmasına, uyku süresinin kısalmasına yol açabilir mi? Uykuda konuşmanın geçmesi için destek almak işe yarar mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin