Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ürgüp Gezi Rehberi

Ürgüp'teki Peri Bacaları'nın özellikleri nelerdir?
Ürgüp seyahati hakkında merak edilenler... Ürgüp nerededir? Coğrafi yapısı nasıldır? Ürgüp'e kendine özgü yer şekilleri volkanik yapısıyla mı ilgidir? Nasıl bir mimarisi vardır? Ürgüp'ün nasıl bir tarihi var? Hareketli bir turistik bölge midir? Ürgüp neleriyle ünlüdür? Ürgüp'e uçakla nasıl gidebiliriz? Ürgüp'e yakın havaalanları hangi şehirlerdedir? Ürgüp'e doğrudan otobüs seferleri var mı? İstanbul'dan otomobille gidecekler hangi yolları kullanabilir? İstanbul'dan gelenler Ankara üzerinden mi gelmeli? Ürgüp'e hangi mevsimde gitmek daha uygun? En kalabalık olduğu aylar hangileridir? Her mevsimin farklı bir güzelliği denebilir mi? Kışın çok soğuk olur mu? Ürgüp'te konaklama imkanları nasıl? Ürgüp'ün doğal ve tarihi güzelliklerini görmek için hangi bölgedeki otelleri tercih edebiliriz? Peri Bacası şeklinde oteller de var mı? Ürgüp'te nasıl bir yemek kültürü var? Anadolu ve dünya mutfaklarını bir arada bulabilmek mümkün mü? Hangi yemekleri mutlaka yiyelim? Uygun fiyata kaliteli ve yöresel yemekler yiyebileceğimiz restoranlar hangileri? Ürgüp'ün ünlü restoranları hangileridir? Ürgüp'te şarap kültürü gelişmiş mi? Hangi şarapların tadına bakmalıyız? Bölgede üretile şarapları tadabileceğimiz şarap evleri hangileridir? Ürgüp'te mutlaka görmemiz gereken yerler nereleridir? Kayalara oyulmuş kilise ve manastırlar nerede? Ürgüp Müzesi'ni gezelim mi? Ürgüp'te balon turlarına katılabilir miyiz? Balon turlarında nereler gezdiriliyor? Günbatımını en güzel nerede izleyebiliriz? Nerelerden alışveriş yapabiliriz? Ürgüp'ten neler alabiliriz? İlçedeki tarihi yapılar hangileridir? Ürgüp'teki Peri Bacalarının özellikleri nelerdir? Peri Bacaları ilçenin hangi kısmında yer alır? Ünlü Peri Bacaları var mı? Peri Bacalarına girmek serbest mi? Peri Bacaları'ndan oluşan yerleşim yerleri, mahalleler var mı? En ünlü Peri Bacaları hangileridir? Ürgüp'teki yeraltı şehri neden yapılmıştır? Ne zaman yapılmıştır? Yeraltı şehrinin özellikleri nelerdir? Diğer yeraltı şehirlerinin tünellerle birbirlerine bağlı oldukları doğru mu? Yeraltına şehrine giriş serbest mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin