Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Un Kurabiyesi Yapmayı Öğrenin

Un kurabiyesi nasıl yapılır?
Un kurabiyesi tarifi hakkında merak ettikleriniz... Un kurabiyesi hamuru için hangi malzemelere ihtiyacımız var? Kaç kişilik kurabiye için ne kadar malzeme gerekir? Kurabiye için fındık, ceviz, çikolata parçacıkları ya da başka benzer malzemeler kullanılabilir mi? Kurabiyeleri servis ederken pudra şekeri, Hindistan cevizi ya da tarçın gibi malzemeler kullanılabilir mi? Un kurabiyesi için yapılacak hamur karışımı nasıl olmalı? Un kurabiyesinin hamuru nasıl hazırlanmalı? Un kurabiyesi hamuru diğer kurabiye hamurlarından farklı bir şekilde mi hazırlanır? Malzemeler hangi sırayla karıştırılmalı? Hamurun kıvamı nasıl tutturulur? Kurabiyeyi yerken ağızda dağılmasını sağlamak, sert ya da fazla yumuşak olmasını önlemek için hamuru hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Kurabiyelere nasıl şekil verilir? Un kurabiyeleri kurabiyeler tepsiye nasıl dizilir? Un kurabiyelerinin tepsiye yapışmaması nasıl sağlanır? Tepsiyi nasıl yağlamak gerekir? Pişirme kâğıdı kullanmak gerekir mi? Kurabiyeler hangi büyüklükte ve ne şekilde yapılmalı? Kurabiyelere şekil vermek için kalıp kullanılabilir mi? Un kurabiyesi nasıl pişirilmeli? Kaç derecelik fırında, ne kadar pişmesi gerekir? Kurabiyelerin piştiği nasıl anlaşılır? Kurabiyenin ağızda dağılması için hamur hazırlarken nelere dikkat etmeli? Kullanılan yağ önemli mi? Tereyağı kullanmak daha mı iyi olur? Un kurabiyeleri kaç derecede ve ne kadar süre pişirilmeli? Un kurabiyesini lezzetlendirmek için hangi kuruyemişler ya da malzemeler kullanılabilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin