Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Un Helvası Yapmayı Öğrenin

Un helvası nasıl yapılır?
Un helvası tarifini UZMANTV'den öğrenin. Gerekli malzemeler nelerdir? Unun kalitesi önemli mi, nasıl bir süt kullanmalı? Un ne kadar kavrulmalı, rengi nasıl olmalı? Unu kavururken ateş nasıl olmalı? Süt ne kadar ısıtılmalı? Şeker sütle birlikte mi sonra mı eklenir? Su konulmalı mı? Unun topaklanmaması için sütü nasıl yedirmeliyiz? Sütü ekledikten sonra Ne kadar süre pişirmeliyiz? Un helvasına hangi şekiller verilerek servis edilebilir? Elle nasıl şekil verilir? Kaşıkla nasıl şekil verilir? Bıçakla kesilerek nasıl şekil verilir? Un helvasının daha lezzetli olması için nelere dikkat etmeliyiz? Unun topaklanmaması için pişirirken nelere dikkat etmeliyiz, unu ne kadar kavurmalıyız, ne kadar yağ gerekir? Helvanın fazla kuru olmaması için ne yapmalıyız, fazla yağlı veya şekerli olmaması için ağız tadımıza göre önceden nasıl ayarlama yapabiliriz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin