Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uçaklar Hakkında Sık Sorulanlar

Uçak nasıl uçar?
Uçaklar hakkında merak ettiğiniz her şey... Uçak kaç bölümden oluşur? Uçak kanatlarının görevleri nelerdir? İzleyin, uçakta kuyruk ne işe yarar, uçakların periyodik kontrollerinde nelere bakılır, uzmanından öğrenin. Uçaklar nasıl uçar? Uçak simülatörlerinde uçuş ile ilgili nasıl bir eğitim verilir? Yanıtlar UZMANTV'de! Uçağın çalışma prensibi nedir? Uçak nasıl havalanır? Motorlar sürekli tam güç mü çalışır? Motorları duran uçak ne kadar süre daha havada kalabilir? Kanatların özellikleri nelerdir? Boyu neye göre değişir? Hareketli parçaları nelerdir? Yön değiştirirken, hız azaltılırken kanatlar nasıl hareket eder? İnişte kanatlar nasıl kullanılır? Kuyruk yüksekliği, boyu neleri değiştirir? Hareketli parçaları nelerdir? Uçağın motoru kuyruktaysa kuyruk hangi özellikleri taşır? Pist özellikleri nasıl olmalı? Acil iniş için nereleri kullanabilir? Pistin uzunluğu, genişliği ne kadar olmalı? Uçaklar her uçuştan sonra bakıma alınır mı? Hangara hangi durumlarda çekilir? Uçaktaki hangi problemler uçmasına engel oluşturur? Simülatörlerin amacı nedir? Simülatörler eğitimlerinde hangi konular öğretilir? Daha sonra uçuş nasıl yapılır? Fark ve benzerlikleri nelerdir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin