Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turşu Nasıl Yapılır

Salatalık turşusu nasıl yapılır?
Turşu yapımı hakkında merak ettikleriniz... İzleyin, salatalık turşusundan biber turşusu tarifine kadar her şeyi uzmanından öğrenin. Turşu yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Turşu nasıl kurulur? Karışık turşuda hangi malzemeler kullanılabilir? Turşu ne kadar zamanda yenmeye hazır hale gelir? Yanıtlar UZMANTV'de! Malzemeler nelerdir? Turşuluk biber nasıl seçilmeli? Nasıl bir kap kullanılır? Biberler nasıl hazırlanır ve yerleştirilir? Ne kadar su eklenir? Tuz ne zaman konur? Malzemeler nelerdir? Turşuluk salatalık nasıl seçilmeli? Nasıl bir kap kullanılır? Salatalıklar nasıl yerleştirilir? Ne kadar su eklenir? Tuz ne zaman konur? Malzemeler nelerdir? Turşuluk lahana nasıl seçilmeli? Nasıl bir kap kullanılır? Lahanalar nasıl temizlenir, turşu için nasıl hazırlanır? Ne kadar su eklenir? Tuz ne zaman konur? Turşu ne kadar süre bekletilmeli? Şeklinde turşunun hazır olduğunu anlayabiliriz? Salamuranın tuz oranı nasıl olmalıdır? Turşunun son haliyle tuz oranı nasıl olmalıdır? Çok veya az tuz konursa nasıl sonuçlar oluşabilir? Doğru miktarda tuz koyduğumuzu nasıl anlarız? Turşunun uzun dayanması için sebze seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl bir tuz kullanmak gerekir, hangi tür tuzlarla iyi sonuç alınmaz? Turşunun iyi olması için beklettiğimiz ortamı nasıl seçmeliyiz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin