Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türk Müziği'nde Makamlar

Türk Sanat Müziği'nde makam ne demektir?
Makam ve usul ne demektir? Türk müziğinin çok sevilen makamlarının özellikleri nelerdir? Tümünü uzmanımız yanıtlıyor. Usul nedir? Türk müziğinde hangi usuller sık kullanılır? Türk müziği için usulün önemi nedir? Makam nedir? Batı müziğindeki armoniyle aynı anlamda mı kullanılır? Yalnızca Türk Sanat Müziği'nde mi makam olur? Kaç tane makam vardır? Uşşak makamı nedir? Hangi ünlü eserler Uşşak makamındadır? Türk halkı Uşşak makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Hüzzam makamındadır? Hüzünlü bir makam mı? Türk halkı Hüzzam makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Nihavent makamındadır? Türk halkı Nihavent makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Rast makamındadır? Türk halkı Rast makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Hicaz makamındadır? Türk halkı Hicaz makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Kürdili Hicazkar makamındadır? Türk halkı Kürdili Hicazkar makamındaki parçaları sever mi? Hangi ünlü eserler Muhayyer Kürdi makamındadır? Türk halkı Muhayyer Kürdi makamındaki parçaları sever mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin