Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tulumba Tatlısı Tarifi

Tulumba tatlısı nasıl yapılır?
Tulumba tatlısı yapmayı öğrenin. Tulumba tatlısının şerbeti için gerekli malzemeler nelerdir? Limon suyu eklemek gerekir mi? Şerbet nasıl bir kapta ve nasıl bir ateşte pişirilmeli? Pişirme süresi ne kadardır? Şerbetin piştiğini nasıl anlarız? Tulumba tatlısının hamuru için gerekli malzemeler nelerdir? Nasıl bir tencere kullanmalı? Malzemeler hangi sırayla eklenmeli, ateş nasıl olmalı? Karıştırıcı olarak nasıl bir alet kullanmak daha doğru? Ocaktan alınan hamur hangi sıcaklığa kadar ılıtılmalı? İçine hangi malzemeleri ekleyerek yoğururuz? Kıvamı nasıl olmalı? Kızartma için ne kadar yağ kullanmak gerekir? Şekillendirilmiş hamurlar nasıl kızartılır? Yağ soğukken mi, kızdırıp mı atmalı? Kısık mı açık ateşte mi kızartmalı? Kızartırken karıştırmalı mı? Şerbetin iyi olmasının püf noktası nedir? Tulumba tatlısı yaptıktan sonra kabuk bağlamaması için nelere dikkat edilmeli? Tulumba tatlısı için hamur parçalarını pişirirken yağın sıcaklığı neden önemli, parçaların içinin iyi pişmesi için neye dikkat edilmeli? Tulumba tatlısının şerbeti nasıl ayarlanır?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin